Apie mus

Neringos miestas įkurtas 1961 metais, kai lietuviškos Kuršių nerijos gyvenvietės – Juodkrantė, Pervalka, Preila, Nida – buvo sujungtos į vieną miestą. Miesto vardas iš esmės yra naujas – senuosiuose raštuose tokia forma nėra aptinkama. Jis yra kilęs nuo kuršiško žodžio – „nerija“, kuriuo buvo vadinamas ilgas pusiasalis. Neringe” – vokiškas žodis, reiškiantis ilgą, siaurą smėlio juostą.

Legenda byloja, kad neatmenamais laikais, kai dar Kuršių Nerijos nebuvo, o jos vietoje kyšojo tik salų grandinė, vienoje iš jų gimė mergina, kurią tėvai pavadino Neringa. Geltonkasė gražuolė išaugo į milžinę. Ji visaip padėdavo žmonėms – gelbėdavo žvejus, jūros nuneštus toli nuo kranto, varydavo žuvis į tinklus.
Kartą jūrų dievas Bangpūtys taip įsisiautėjo, kad jūra nenurimo visus metus. Tada žmonės ėmė prašyti Neringą apsaugoti juos nuo siautulingų bangų. Neringa jų paklausė ir ėmė semti į prijuostę smėlį bei pilti jį tarp tų salų. Kur pylė yra matyti iki šiol – ten aukštesnės kopos pūpso. Taip ji supylė didžiulį pylimą, kuris nuo jūros atskyrė ramų užutekį. Jame žvejai galėjo gaudyti žuvį nesibaimindami, kad bus nunešti toli jūron.

Norėdami įamžinti šį gražų pavadinimą, mes pavadinome poilsio namus „Smėlio juosta“.

Poilsio namai “Smėlio juosta” įsikūrę Nidos miesto centre, apie 3 min. kelio iki Kuršių marių, apie 20 min. iki paplūdimio. Poilsio namai rekonstruoti 2012 metais. Juose įrengti 7 šilti ir jaukūs apartamentai. Vienu metu poilsio namuose gali ilsėtis 25 žmonės. Kiekvienas apartamentas turi savitą spalvų gamą ir pagal dominuojančią spalvą turi savo pavadinimą. INDIGO Sand apartamentuose dominuoja mėlynos spalvos atspalviai,  ROSE Sand – rožinė, OLIVE – alyvuogių, AQUA Sand – jūros vandens mėlynumo, TAN Sand – šiltos gelsvai-rusvos spalvos, GOLD Sand- auksinė, CORAL – jūros koralų.

Ryte ar vakare po saulės terapijos ar po intensyvaus sporto dviračiais galėsite, atsikvėpti kiemelyje su puodeliu kavos ar vyno taure. Tiek apartamentuose, tiek poilsio namų teritorijoje veikia bevielis internetas. O skalbykloje „WHITE Sand“ rasite skalbimo mašiną, džiovyklę bei lygintuvą.

Apartamentuose nerūkoma. Su naminiais gyvūnais nepriimame.